Monday , 25 March 2019 | دوشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه » سیاسی » قاسم زاده در هفته نامه ۱۰۰درصد: علاقه مندم در معرض نقد قرار گیرم/ امام جمعه موقت اصفهان: صحبت هایم را سانسور نکنید
قاسم زاده در هفته نامه ۱۰۰درصد: علاقه مندم در معرض نقد قرار گیرم/ امام جمعه موقت اصفهان: صحبت هایم را سانسور نکنید

قاسم زاده در هفته نامه ۱۰۰درصد: علاقه مندم در معرض نقد قرار گیرم/ امام جمعه موقت اصفهان: صحبت هایم را سانسور نکنید

دکتر علی قاسم زاده معاون فرهنگی اجتماعی شهردار اصفهان جمعه شب بر روی خط تلفنی برنامه «صد در صد» شبکه اصفهان ظاهر شد و پس از آنکه اهداف هفته نکوداشت اصفهان را نسبتاً محقق‌یافته دانست، برای نقد این برنامه‌ها اعلام آمادگی کرد و درخواست نشستن بر «صندلی داغ» نمود. (اینجا)

۱- مسلم است که برای برگزاری نکوداشت اصفهان در حجم گسترده زحمات بسیاری کشیده شده که قابل تشکر و قدردانی است.

۲- برای پیشرفت هر حرکتی نقد سازنده راهگشاست و قطعاً اطرافیان و کارمندان آقای قاسم زاده نمی‌توانند نقدی بر ایشان و همکارانشان وارد کنند، بلکه این نقد باید از خارج حوزه مدیریت شهری و از سوی نخبگان، فعالان فرهنگی و جوانان خوش‌فکر اصفهانی ایراد گردد.

۳- شتابزدگی آقای قاسم زاده در اعلام آمادگی برای نقدپذیری دلیلی دارد که حتماً خود ایشان می‌داند، اما سابقه نشان می‌دهد که این عبارات تاریخ مصرف دارد و پس از مدتی دوستان آنچه اراده کنند، می‌کنند و کاری هم به نقد ندارند. نمونه‌اش این خبر ایمنا که متعلق به اردیبهشت سال ۹۳ است:

قاسم زاده: برنامه‌های هفته نکوداشت اصفهان نقد و بررسی می‌شود. (اینجا)

دکتر علی قاسم زاده

۴- اگر آقای قاسم زاده و مجموعه تابعه وی خیلی به نقد علاقه‌مندند، عرض می‌کنم که برادران عزیز! نقد پیشکش! سانسور نکنید! آیت‌الله مهدوی در خطبه دوم نماز جمعه اخیر اصفهان ضمن تقدیر از شهرداری اصفهان از برخی برنامه‌ها و ریخت و پاش‌ها در نکوداشت اصفهان گلایه کرد. جان کلام ایشان این بود که چرا برای برخی کارهای فرهنگی گفته می‌شود: بودجه نداریم، اما برای چنین مراسم‌هایی بودجه‌های کلان هزینه می‌شود؟

«از معجزات است که بیت‌المال برای برخی مسائل پول دارد، اما برای کارهای دینی این مشکل‌ها به وجود می‌آید… به جای سانسور کردن صحبت‌های من در رسانه‌ها، در فکر باشیم که چه کار کنیم.» (+)

Audio Player

صوت اعتراض آیت الله مهدوی که در خبرگزاری شهرداری اصفهان سانسور شد: دانلود

***

رسانه‌های شهرداری حتی طاقت این گلایه را هم نداشتند و همان‌طور که آیت‌الله مهدوی در خطبه‌اش پیش‌بینی کرده بود، این مطلب را کاملاً سانسور کردند. (اینجا)

***

عزیزان بفرمایند: وقتی نماینده مجلس خبرگان و عالم شهر و امام جمعه موقت اصفهان اجازه نقد شهرداری را نداشته باشد و کلامش با تیغ سانسور رسانه‌های شهرداری گردن زده شود، چگونه می‌خواهید کارشناسان و فعالان فرهنگی به نقد شما بپردازند؟ چه برسد جوانان بی‌پشتوانه و نوپا.

۵- آقای قاسم زاده در فضایی تمایل به نقدپذیری نشان می‌دهد که در اصفهان رسانه‌ای که جرأت نقد شهرداری را داشته باشد، نداریم. متأسفانه به نوعی تمامی رسانه‌ها در خدمت شهرداری هستند و این امپراتوری رسانه‌ای راه نقد و اصلاح را از هر سو می‌بندد. اگر هم منظور ایشان از صندلی داغ نقد در صدا و سیماست که باید گفت: مدت‌هاست که آنتن این سازمان در چنبره شهرداری است و اصولاً چنان صندلی در صدا و سیمای اصفهان وجود ندارد.

افزون بر آن، آقای قاسم زاده در همین برنامه تلویزیونی در پاسخ مجری که از ارقام هزینه هفته نکوداشت پرسید، با دستپاچگی اعلام کرد که رقم‌ها هنوز جمع‌بندی نشده! یعنی مدیر شهری ما حتی حدود رقم خرج‌شده را هم نمی‌داند و یا قصد ندارد علنی کند! و مجری (سردبیر روزنامه شهرداری) که قصد پیچاندن «مافوق» خود را نداشت، پرسش را ادامه نداد. آیا این‌گونه می‌خواهید نقد برگزار کنید؟

۶- و سخنی با آقای دکتر جمالی‌‌نژاد عزیز!

حضرت امام صادق علیه السلام فرمودند:

«أَحَبُّ إِخْوَانِی إِلَیَّ مَنْ أَهْدى‏ إِلَیَّ عُیُوبِی» (تحف العقول، النص، ص: ۳۶۶)

بهترین دوستانم آن کسى است که عیب‌هایم را دوستانه به من هدیه دهد.

منتقدان دوستان شما هستند و می‌خواهند آن مسائلی که در دوره‌های پیش برای مدیریت شهری پیش آمد و موجب خودمحوری و اعوجاج شد و به عظمت اصفهان آسیب رساند، پیش نیاید.

آقای دکتر! حال اصفهان خوب نیست! «شهر زیبای خدا» شعار است! اینجا شهر آلودگی هوا، شلوغی، ترافیک، مهاجرت، بی‌آبی، سرطان و ام اس است.

به مردم بیش از اطرافیان خود اعتماد داشته باشید و کمک کنید تا اصفهان را دوباره بسازیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top