Wednesday , 30 September 2020 | چهارشنبه , ۹ مهر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه » سیاسی » نیروهای سوری وارد پایگاه «المهجوره» در استان درعا شدند
نیروهای سوری وارد پایگاه «المهجوره» در استان درعا شدند

نیروهای سوری وارد پایگاه «المهجوره» در استان درعا شدند

به گزارش اصفهان بیدار، پس از آرامش نسبی چند ماهه در حومه مرکزی استان درعا، از صبح امروز نیروهای سوری و  مقاومت حملات غافلگیرکننده ای را علیه مواضع تروریست‌ها آغاز کردند و پس از درگیری شدید وارد پادگان «المهجوره» در شرق شهرک «ابطع» شدند. شهرک ابطع در غرب شهر راهبردی شیخ مسکین واقع شده است.

 یک منبع میدانی در گفت‌وگو با بین‌الملل فارس اعلام کرد: پس از درگیری‌های چند ساعته، دقایقی قبل نیروهای سوری و مقاومت گردان المهجوره را به طور کامل پاکسازی کردند؛ درگیری‌ها همچنان در حومه غربی این پایگاه ادامه دارد و نیروهای پشتیبانی درحال تثبیت مواضع هستند.

در صورت تثبیت مواضع نیروهای سوری در پادگان المهجوره، شهرک ابطع زیر آتش نیروهای سوری قرار خواهد گرفت .تلفات تروریست‌ها به دلیل حملات ناگهانی بالا گزارش شده است.

در عملیات امروز نیروهای سوری حدود ۱۰ کیلومتر مربع از مناطق اشغال شده در پایگاه «المهجوره» و حومه آزاد شد. با تسلط نیروهای سوری بر این پایگاه، نیروهای سوری بر جاده قدیم دمشق – درعا اشراف کامل پیدا کردند.

به گزارش فارس، پس از پاکسازی شهر راهبردی شیخ مسکین، براساس توافقی مقرر شد تروریست‌ها از دو شهرک «ابطع» و «داعل» خارج شوند و کنترل این شهرک‌ها را در اختیار نیروهای محلی قرار دهند که پس از مدتی این توافق با شکست روبه رو شد و اجرایی نشد.

انتهای پیام/فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top