Wednesday , 19 June 2019 | چهارشنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه » دسته‌بندی نشده » سردار قاسمی
سردار قاسمی

سردار قاسمی

سردار سعید قاسمی از جمله فرماندهان سالهای دفاع مقدس است. راوی جنگی که پس از سالهای دفاع مقدس همراه با شهید سید مرتضی آوینی عازم دیار جبهه بود، این روزها در دهه پنجاه عمر خود روزهای جوانی در جبهه را مرور می کند و مواضع اش به مذاق خیلی از سیاسیون و یاران قبلی اش خوش نمی آید.

سردار قاسمی کیست؟
نام وی بیشتر در مراسم های یادبودی برده می شود که برای حاج احمد متوسلیان و سید مرتضی آوینی برگزار می گردد و گاهی اوقات نیز مصاحبه هایی از وی منتشر می شود با عنوان کارشناس مسایل استراتژیک. وی همرزم جاوید الاثر متوسلیان در لشگر محمد رسول الله (ص) بود. بعد از پایان جنگ این آوینی بود که سراغ او رفت تا همراه دوربین اش باشد. قاسمی از معدود افرادی بود که در منطقه عملیاتی فکه -محل شهادت آوینی- شاهد لحظه شهادت «سید اهل قلم» بود. حضور و سخنرانی آتشین وی چهره ای محبوب از «حاج سعید» بین بخشی از جوانان مذهبی و بسیجی ساخته است .

همچنین بیشترین انتقادات مربوط به فرماندهان سابق جنگ که هم اکنون مسئولان مملکتی هستند از سوی سردار قاسمی بیان می شود. وی بارها در اظهارات خویش که رنگ و بوی سیاسی دارد به رویکرد برخی سرداران سابق جنگ و حتی فرمانده سپاه پاسداران یعنی محسن رضایی کنایه گله کرده است. وی در یادواره ۱۰ هزارمین سالروز اسارت چهار دیپلمات ایرانی با تاکید بر معین کردن خط فرماندهان جنگ و سربازان آن در جنگ نرم با انتقاد از برخی دوستان خود خاطرنشان کرد: امروز بیشترین پیچیدگی‌هایی ما از هم‌لباسی‌هایمان است متأسفانه بیشتر از خودمان درجه، ریش و نعلین دارند.
«حاج سعید» و حوادث بعد انتخابات
قاسمی قبل از انتخابات بارها در جمع های دانشجویی علنا از محمود احمدی نژاد حمایت کرده است. وی بعد از انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی احمدی نژاد ، دولت های نهم و دهم را «دولت زنده کردن خط امام (ره)» نام نهاد. قاسمی در مهرماه امسال در دانشگاه امام صادق(ع) صریحترین موضع را مقابل حوادث بعد از انتخابات گرفت.

وی سایه بنی صدر بر جنبش سبز را مستدام دانست و با انتقاد از اظهارات فرزند شهید همت در حمایت از جریان موسوی با بیان اینکه وی را در دانشگاه ها چیزخور کرده اند گفت: وقتی فرزند همت این حرف‌ها را می‌زند باید شبها خون گریه کنم.
وی در این سخنرانی علاوه بر حمله به سران اصلاحات، رییس دانشگاه آزاد،حتی مجید مجیدی گارگردان فیلم انتخاباتی موسوی را بی نصیب نگذاشت و در خصوص اظهارت مجیدی در دیدار هنرمندان با مقام معظم رهبری گفت: عزیزم مجیدی! آن روزی که با هنرنمایی خود فیلمی را در مقابل احمدی‌نژاد ساختی کمر جبهه اسلام شکست و گاف دادی و برای یک عمر باید جواب خدا را بدهی.
البته حاج سعید آنچه پس از انتخابات رخ داد را دلیلی برای نگرانی نمی داند؛ وی پنج ماه بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم در نشست شکست پنجه عقاب در دانشگاه علم و صنعت با ابراز خرسندی از حوادث پس از انتخابات گفت: حوادث بعد از انتخابات انگیزه را به میان نیروهای حزب‌الهی بازگردانده است.
انتقاد از خودی!
«یا باید بطور کامل خط فکری امام را پذیرفت یا مثل برخی از فرماندهان دوران جنگ باید گفت بیایم بر سر منافع مشترکمان با آمریکا مذاکره کنیم» اعتقاد قاسمی به عنوان یکی از فرماندهان سابق جنگ تحمیلی است. اصولا قاسمی و چهره های نظیر آن سعی می کنند مواضع شفافی در خصوص مسایل سیاسی داشته باشند. اظهارات وی نیز به خاطر صراحت گفتار از سوی بخشی از جامعه جوان و حزب اللهی پذیرفته شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top