Friday , 30 October 2020 | جمعه , ۹ آبان ۱۳۹۹
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه » فرهنگی » به نظر شما شباهت مسجد ضرار و کارِ جهادی چیست؟
به نظر شما شباهت مسجد ضرار و کارِ جهادی چیست؟

به نظر شما شباهت مسجد ضرار و کارِ جهادی چیست؟

به نظر شما شباهت مسجد ضرار و کارِ جهادی چیست؟

IMAGE634149662560286250

چند روز پیش، ناحیه محترم امام صادق یک سری کلاسهای توجیهی را برای اعضای شورای پایگاه ها برگزار کرد. خاطرم هست که مطالب خوبی گفته شد و انصافاً خیلی چیزها به اندوخته های ناچیزم اضافه شد. اما نکته ای بود که مرا حسابی به فکر فرو برد…

آن مسئولِ عزیز که در کلاس مشغول ذکرِ نکات بود تعریفی از کارِ جهادی عنوان کرد که با اینکه برای هزارمین بار بود که آن را می شنیدم به نظرم تعریفی ناقص و ناکامل آمد.

به نظر من در تعریف کارِ جهادی برای بسیجیان جای دو چیز حسابی خالیست…

اول نظم:

بسیاری فکر می کنند که حالا که قرار است جهادی کار کنیم نظم و برنامه ریزی دیگر جایی در امور ما ندارد و کلاً روش ما می شود -هرچه پیش آید خوش آید- و -حالا اگر شد- و-اگر وقت کردم- و از این دست عبارات که نه تنها چاره ساز نیستند بلکه مشکل ساز هم هست.

دوم اخلاق:

گاهی حکایت کارِ جهادیِ ما می شود حکایت مسجدِ ضرار (البته با کمی تقریب)، مسجد است اما باید خرابش کرد. چون نه تنها کمکی نمی کند که به بدنه موضوع هم ضربات جبران ناپذیری وارد می کند.

به نظر بنده حقیر با بدقولی کردن و پشت هم اندازی و گاهی اوقات هم عدم رعایت ادبِ کاری، نه تنها کارِ جهادی انجام نداده ایم بلکه نام بسیج و بسیجی را نیز خدشه دار کرده ایم و دوستان دلسوز را نیز از خود نا امید می کنیم.

پس شاید بتوان کارِ جادی را این طور نیز معرفی کرد:

کارِ جهادی امری است: در مقابله با دشمن، برای رضای خدا و مبتنی بر اخلاق و نظم که موضوعات مادی را نیز در حاشیه قرار می دهد.

و من الله توفیق

ج-ف پایگاه مهدیه

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top