Monday , 26 October 2020 | دوشنبه , ۵ آبان ۱۳۹۹
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه » اجتماعی » اثرات سو ماهواره بر خانواده های ایرانی
اثرات سو ماهواره بر خانواده های ایرانی

اثرات سو ماهواره بر خانواده های ایرانی

اثرات سو ماهواره بر خانواده های ایرانی

ماهواره هم مانند دیگر وسایلی که در اختیار انسان است وسیله ای است دو بعدی (مفید یا مخرب) و اثرات آن بستگی به فرد استفاده کننده دارد. اما باید به این نکته توجه نمود که آثار مخرب آن بیشتر از آثار مفید وآموزنده اش می باشد و در عین اینکه ممکن است فرد از آثار مفید آن استفاده می نماید بطور ناخودآگاه تحت تأثیر عوارض منفی آن هم قرار بگیرد. لذا استفاده از ماهواره دارای اثرات سوئی است که در مواردی اصلاح این اثر، مشکل و یا غیر ممکن خواهد شد. از اثرات ماهواره این است که به صورت نا خود آگاه پیام های منفی را ارسال کرده به نحوی که در روح و جان مخاطب اثر گذار بوده وانسان را به مسیر های غیر واقعی و نادرست سوق می دهد.
اثرات ماهواره را می توان در سه حوزه «اعتقادی»، «فرهنگی و اخلاقی» و «سیاسی» مورد بررسی قرار داد و این اثرات در مورد جوان عمیق تر و شدید تر می باشد :
الف) اعتقادی
از آن جا که هر انسان به لحاظ ایدئولوژیک دارای یک سری مبانی واعتقاداتی می باشد ورفتار او نیز مطابق با نوع تفکر او نسبت به جهان وخداوند هست، پس باید از این مرزهای اعتقادی دفاع کرده و آن ها را به نحو احسن بشناسد و مهمترین دشمن در عرصه اعتقادات، شبهات و تلقین های نادرست بوده و در زمان فعلی این شبهات با رنگ و لعاب زیباتر خود را بروز می دهند. متاسفانه ماهواره در شمار ابزارهایی قرار گرفته که به مرزهای عقیدتی انسان ها خصوصاً اسلام و به ویژه مکتب تشیع حمله ور شده و قصد دارد اساس این مکتب را در هم بریزد. البته نا گفته نماند اغراض سیاسی در این مساله بی تأثیر نیست.
ب) فرهنگی و اخلاقی
همان طور که می دانید هویت انسانی به فرهنگ وتمدن او بر می گردد و انسانی که دارای فرهنگ وتمدن نباشد دچار بحران هویت گشته و از او یک شخصیت کاملاً وابسته و متکی به دیگران می سازد و دائماً چشمش به دیگران بوده تا خود را همانند آن ها قرار دهد واین مطلب به ویژه در مورد ملت ایران که دارای فرهنگ کهن واصیل می باشد بسیار خطرناک بوده وتهدیدی بسیار جدی به شمار می آید و از طرفی قوام جامعه به اخلاق و رعایت آن توسط افراد جامعه بر می گردد و زمانی که انسانیت، حریم های شخصی، اساس خانواده و … از بین برود، چنین جامعه ای از درون خالی شده و با تلنگری در هم می ریزد واین مساله در مورد جوانان ونوجوانان مهم تر است. ماهواره از طریق پخش فیلم های پورنو و سکسی، شهوت برانگیز و غیر اخلاقی که نتیجه ای جز بی بند و باری، بی حیایی، مشوش شدن ذهن جوان و … ندارد به این مقصد پلید دست پیدا می کند.
ج) سیاسی
از آن جا که دشمنان ما با مسأله نظامی موفق به پیشبرد اهداف خود مبنی بر تصرف و تسخیر ایران اسلامی نشدند، بر همین اساس از ابزارهایی مانند ماهواره، اینترنت و … کمک گرفته اند تا مردم یک کشور را از طریق القای شبهات و حرف های غیر واقعی نسبت به نظام دلسرد کرده وآنها را به نوعی به دشمنی با نظام دعوت می کنند و این اقدام از طریق راه های مختلف و در ظاهری بسیار زیبا و فریبنده و با اظهار کمک به مردم یک کشور صورت می پذیرد.

نویسنده : حامد محقق زاده

به کوشش یسیجی: سعیدی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top